YENİSU METAL

TARİHÇE
1976 yılında genç bir adamın torna ustası olarak bir fabrikaya girmesiyle başlamış firmamızın bu sanatsal serüveni…20 yıllık emeğinden sonra da gençlik hayalini, emeklilik günlerinde evinin önündeki küçük garajını bir demir doğrama atölyesine çevirerek gerçekleştirmeye başlamış. İlk başlarda bir süre tek kişi olarak yola çıkan ve işini her geçen gün genişleterek bir marka haline getiren babamızın bıraktığı yoldan, biz daha büyük bir aşkla devam etmeyi, daha büyük işler başarmayı hedeflemekteyiz. Hem babamız hem de ustamızda var olan, tornacılığın vermiş olduğu o ince işçilik ve milimetrik ölçü hassasiyeti, bizlere de hassas işçilik ve mükemmeliyetçilik olarak miras kaldı. Bu mirasımıza sektörün yeni akımlarını da katarak hızla büyüdük. 2016 yılında bünyemize yeni yapılar ve iş ortakları katarak, farklı alanlarda da uzmanlıklar edindik, edinmeye de devam ediyoruz.

 HAKKIMIZDA
Her müşteri bizim için değerlidir. Her işimizi büyük bir titizlikle yapmayı, her müşterimize kaliteli hizmet ve ürün sunmayı misyon edindik. Bu değerler bizi bugünkü başarımıza götüren yegane unsurdur.

Firmamız kurulduğu günden buyana birçok köklü değişim yaşamıştır. 2016 yılında aldığımız kararlarla ve edindiğimiz vizyon doğrultusunda işimize paralel farklı alanlarda da uzmanlaşmaya ve faaliyet göstermeye başladık. Bazı özel iş anlaşmaları ve ortaklıklar yapmak suretiyle yapısal olarak bir büyüme kat ettik ve daha kurumsal bir perspektif yakalamayı başardık. YENİSU METAL bugüne kadar Demir, Çelik, Ferforje, Paslanmaz, Metal birçok malzemeden üretilebilen birçok ürüne imza atmış bir firma. Bununla birlikte, dış yapıların inşası, şantiye çalışmaları , bina giydirme uygulamaları (kompozit v.b.), iç mekan uygulamaları, niş dekoratif ürün tasarımları, birçok mağaza konsepti gibi  çok geniş bir çalışma alanımız mevcut. Bununla birlikte bünyemize üç farklı atölyeyi/yapıyı da kattık ve bu 
yapıları yönetimsel açıdan tek bir çatı altında topladık.Bunların arasında tamamen devir alma suretiyle sisteme dahil edilen yapılar da mevcuttur, iş ortaklığı kurmak suretiyle mevcut sistemi güçlendirerek gerçekleştirilen birleşimler de mevcuttur.. Bu yapılar ile birlikte şuanki üretim ağımız; Demir Doğrama Ferforje Paslanmaz ve Çelik Konstrüksiyon Yapılar İmalat Atölyesi, CNC Atölyesi, Sac Büküm-Pano ve Kabin İmalat Atölyesi, Mobilya Atölyesi şeklinde dört yapıdan oluşmaktadır. Bu tüm atölyeler ve ekipler fiziki olarak ayrı lokasyonlara sahip olup, kurumsal bir yönetim anlayışıyla YENİSU.METAL çatısı altında yönetilmektedir.
 

VİZYON
Bizi biz yapan kaliteli hizmet - kaliteli ürün - mutlu müşteriler ilkesiyle ve diğer manevi değerler ile yürüdüğümüz bu yolda, hedeflediğimiz geleceğe hızlı adımlarla devam ediyoruz. Vizyonumuz ve hayallerimiz çok geniş; sadece demir doğrama ve ferforje sektöründe değil, birçok paralel alanda da uzmanlaşarak hem nitelik hem de nicelik olarak büyümek, kısa vadede kurumsal ve profesyonel bir bakış açısı yakalayarak, bireysel ve ticari müşterilerimizle birlikte, iş ortaklarımıza iyi bir çözüm ortağı olmaktır. Özet olarak iç ve dış mimari yapılar ve dekoratif ürünler üretmenin yanında, makine üretimlerinde üreticilere yan ürünler ve yarı mamuller sağlayabilecek bir konsepte ulaşabilmeyi de hayal etmekteyiz. Geleceğe dair hayallerimizin arasında, sanatsal ürünler üretmek, yeni tasarımlar, buluşlar ve fikirleri destekleyerek yeni ışıklar yakmak, yeni yollar açmak da var…

MİSYON
Biz bir işin sadece yapılmasını değil, en mükemmel nasıl yapılacağının çözümünü üretme çabasında olan ve bu hassasiyetle ilk önceliğini kaliteden yana kullanmayı ilke edinen, bu iş anlayışının bize kurumsallık ve gerçek profesyonelliği getireceğine, her daim müşteri memnuniyetini kazandıracağına ve bunun bir sonucu olarak da başarıyı getireceğine inanan, bunu misyon edinip uygulayan bir ekibiz.